Polski Związek Krótkofalowców

 

Polski Klub Radiovideografii

;

Nawigacja:  Uniwersalna Lista DXCC w skali światowej dla wszystkich jezyków programowania >

Pobieranie programu DXCC_XML_LIST

Print this Topic Poprzednia strona Powrót to początku rozdzału Następna strona

Programy były projektowane w dwóch wersjach :

1.W wersji programu użytkowego w Delphi
2.W wersji programu użytkowego w C ++ (obecnie skasowanej , ponieważ jest to wersja już nie rozwijana , a służyła tylko do sprawdzenia współpracy modułu .dll dla listy  DXCC z programem użytkowym napisanym w C++ ) 

 

Moduł biblioteczny dll  dla listy  dxcc  DXCC_List.dll jest zaprojektowany w Delphi .

Program  można pobrac klikając na poniższy button. Program jest  całkowicie bezpłatne --  free . Może go pobrać i używać każdy

Program nie wymaga żadnej instalacji . Należy tylko rozpakować plik na dowolnym drive i uruchomić plik DXCC_XML_LIST.exe .

 

Pobranie  programu DCXC_XLM_LIST w wersji programu użytkowego w Delphi

Button

 

Zbiory  pobrano

4216

razy

 

 

 

Osoby które pobrały ten program proszone są o wpisanie sie do poniższego formularza . chociaż nie jest to warunkiem koniecznym do pobrania programu..

Prosze podac swój znak - oraz prawidłowy e-mail :

Please enter you callsign and correct e-mail :

callsign:
e_mail:

Chciałbym po prostu  wiedzieć czy moja praca komuś się przydała. Poza tym osoby te będa powiadamiane gdy ukaże się nowa wersja programu. Można wpisywać swój znak +  e-mail . lub . Jesli są jakies pytania to mozna

 

napisać na e-mail zamieszczony na stronie głównej

 

 

Zmiany w kolejnych wersjach programu użytkowego DXCC_XML_LIST.EXE

 

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.2.0 at    11.11.2021 year

W wersji tej zamieniono program BROWSER_CHROME.EXE  na  BROWSER_CHROME3.EXE, poniewaz BROWSER_CHROME.EXE  przestał działać w nnowym środowisku Windows . BROWSER_CHROME3.EXE   który spełnia wymagania protokołu HTML.

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.1.4 at    17.07.2020 year

W tej wersji dokonano następujących  zmian :

W związku ze zmianami na stronach CLUBLOG dokonano odpwiednich zmian , tak by program działał z nową wersją zbioru CTY.XML

 

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.1.3 at  04.06.2018 year

W tej wersji dokonano następujących  zmian :

usunięto bląd INTERFACE NOT SUPPORTED jaki się pojawił w związku ze zmianami jakich dokonano dla adresów stron dla CLUBLOG , jako iż DXCC_XML_LIST.exe współpracuje także z CLUBLOG .

 

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.1.1 at  22.12.2015 year

W tej wersji wprowadzono nastepujące zmiany

Wykryto iż nagłówek danych dla pliku adif w  danych pochodzących z loggera DX4-Win nie jest standardowy .Przystosowano do tego wyjątku . Niestandardowość   polegała na tym iz nagłówek był w postaci  jednej lini DX4WIN ADIF Export V1.0 <eoh>   , a standard ADIF przewiduje taki nagłówek w postaci   co najmniej dwóch linii .

DX4WIN ADIF Export V1.0

<EOH>

Niektóre loggery np DX4WIN nie produkują ważnego pola OPERATOR .  Program wykrywa teraz taką sytuację i informuje o tym użytkownika. Zostaje dodane pole OPERATOR do zbioru  wyjściowego adif , zapisywanego po naciśnięciu ZAPISZ ZBIOR . Wartość tego pola zostaje pobrana ze zbioru konfiguracyjnego setup_dll.ini .dla parametrów personalnych stacji .
W chwili obecnej program przyjmuje format pola QSO_DATE jako YYYYMMDD np 20151221 . Jako format pola TIME_ON i TIME_OFF jest przyjmowany GGMMSS tj  np 130323 Taki format jest podyktowany takim formatem stosowanym w standardzie ADIF . Nie ma on nic wspólnego  i nie kłóci się z wymienionym niżej  standardem narodowym Windowsów Taki format jest stosowany dla zbioru wejściowego adif  - input , jak i dla zbioru wyjściowego - output .
Na ekranie programu  jednak QSO_DATE jest wyświetlany jako np 2015-12-21 i TIME_ON jest wyświetlany jako  np 13:03:23

 

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.1.0 at  15.12.2015 year

W tej wersji wprowadzono nastepujące zmiany

Rozwiązano problem z różnym formatem daty stosowanym w różnych krajach - ze względu na stosowanie programu w różnych krajach . Zbiór CTY.XML pochodzący z CLUBLOG stosuje następujący format dat  w swoim zbiorze XML .

<adif>23</adif>

       <name>BLENHEIM REEF</name>

       <prefix>1B</prefix>

       <deleted>TRUE</deleted>

       <cqz>39</cqz>

       <cont>AF</cont>

       <long>72.00</long>

       <lat>-7.00</lat>

       <start>1967-05-04T00:00:00+00:00</start>

       <end>1975-06-30T23:59:59+00:00</end>

A więc jest stosowany format   yyyy-MM-dd .Dla różnych krajów są stosowane całkowicie inne standardy np . dla Wielkiej Brytanii  dd/MM/yyyy .   

Dla USA jest stosowany standard   M/d/yyy . Tutaj jest wymieniony tzw  standard daty krótkiej . Poza tym istnieje jeszcze pojęcie tzw standardu daty długiej .To powodowało iż program zachowywał się nieoczekiwanie w różnych środowiskach narodowych . By nie zmieniać typu daty w ustawieniach Windowsów w programie  DXCC_XLM_LIST zastosowano wlasny format daty , który nie powoduje kolizji z programami , które używają Windowsowego ustawienia  daty . Program DXCC_XLM_LIST musi wykonwac wiele operacji na datach QSO , ponieważ podmiot DXCC okreslany jest nie tylko na podstawie prefiksu stacji , ale także na podstawie daty QSO . Także współpraca z CLUBLOG jest dokonywana z użyciem daty . Tak więc program będzie pracować poprawnie w różnych krajach

 

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.0.9 at  17.10.2015 year

W tej wersji wprowadzono nastepujące zmiany

Poprawiono moduł biblioteczny ..dll dla listy dxcc o nowe funkcje
Poprawiono komunikat jaki się pojawia na wskutek pojawienia się nowej wersji programu , Teraz ten komunikat zawiera link po kliknięciu w który zostaniemu od razu skierowani na stronę downladingu zbiorów
teraz  w  lini nagłówkowej programu pojawia się napis wskazujący wersję programu np V .1.0.9 .

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.0.8 at  21.08.2015 year

- W tej wersji dokonano następujących zmian i ulepszeń

ponieważ wiele logger-ów w pole QSL_Via wstawia wszystko co poda QRZ.COM lub inny serwer bez żadnej poprawy tego co się żywnie podoba użytkownikom .  DXCC_XML_LIST.exe wyposażono w moją procedurę do poprawy pola QSL_Via .opisanej tutaj . Procedura ta jest wstawiono w uniwersalny modułl DXCC_LIST.dll do wsółpracy w zakresie listy dxcc z CLUBLOG .

 

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.0.7 at  13.07.2015 year

Ze wzgledu na to iż strony www CLUBLOG zostały teraz przeprojektowane z użyciem techniki HTML5 zmeniono browser w programie do współpracy z tymi stronami . Poprzedni browser.exe uzywał  bezposrednio Internet Explorer  . Obecna wersja Intenet Explorer v 11.0 nie zawiera obsługi HTML5 , w związku z tym zrezygnowano z tego browsera , a zaprojektowano nowy Browser_chrome.exe , który opartu jest na technologi Chrome by Google , jednak nie zależy bezpośrednio od przeglądarki Chrome , ponieważ wszystkie komponenty tj . dll - e są zawarte w katalogu z programem DXCC_XML_LIST.EXE .

 

DXCC_XML_LIST.EXE version 1.0.1 at  29.07.2014 year

Start programu

Zmiany w kolejnych wersjach dll-a dla programistów (globalna swiatowa lista DXCC)  - DXCC_lst.dll

DXML_lst.dll version 1.0.0 at  29.07.2014 year

Start dll-a